AHSKAL - Kalorifer Tesisatı Çizim Yazılımı

Editör Puanı

(0 puan ile derecelendi)

Kullanıcı Puanı

(13 kullanıcı katıldı)
Lisans:
Özellik Kısıtlamalı (Demo)
Dil Desteği:
Türkçe
Sistem:
Windows (Tümü)
Dosya Boyutu:
527 B
Üretici:
Ekleme Tarihi:

Program Tanıtım

“AHSKAL - Kalorifer Tesisatı Çizim Yazılımı”

İnceleyen only Son güncelleme 7 yıl önce


Üreticinin Açıklaması:
Artık hem Kombili sistemlerle hem de Merkezi sistemlerle tam uyumlu. Kombili sistemler için kolon şeması çizmek, kat planında petekleri ana hatta bağlamak sadece bir tuşa basmak kadar kolay. Kollektörlü ve kollektörsüz sistemler için tam uyumlu olarak çizim yapabilmektedir. Önceki versiyonlarda AutoCAD`e entegrasyon sorunu yaşamışsanız lütfen bu versiyonu indirip tekrar deneyiniz.

Programın Tanıtımı:
Tesisat projesi çizimi yapan firmalar için kalorifer tesisatı proje çizimlerini kolaylaştıran araçlar içerir. Kat kaloriferi, kombi, doğalgaz, bina projeleri çizen bütün firmaların mutlaka edinmesi gereken bir yazılımdır (yazılım nasıl çalışmasını istiyorsanız ona göre uyarlanıp hizmetinize sunulmaktadır, şu anda bütün ihtiyaçlarınızı karşılamayabilir. Program üzerinde istediğiniz değişiklikleri ve eklentileri yaptırabilirsiniz).

Her firma hesap yaparken kendine özgü araçlar kullanır ama asıl zahmet verici, zaman alıcı olan işin hesap kısmı değil, çizim kısmıdır. Ve haftalarca uğraştığınız projenizde ufacık bir değişiklik olduğunda bütün çizimlerinizi sil baştan yapmanız gerekir.

Bu programla artık çizim yaparken sürekli hesap sonuçlarına bakarak, AutoCAD içerisinde çizim yapma sisteminizi değiştiriyoruz. Program değerleri hesap çıktınızdan otomatik olarak almakta ve kullanmaktadır. Proje hesaplarınız ileride değişirse, sadece yeni hesap çıktısını kullanarak bütün yaptığınız çizim ve işlemleri sadece bir tıklamayla değiştirebilirsiniz.

Özellikleri :
 • AutoCAD içerisinde ve direk mevcut çizimler üzerinde çalışır.

 • Kombili ve merkezi sistemlerin çizimi için gerekli bütün öğeleri içerir. Gelen istekler doğrultusunda sürekli yeni özellikler eklenmektedir.

 • Hesap sonuçlarını Excel dosyasından (veya size uygun başka bir dosyadan, bunun için üreticiyle irtibata geçebilirsiniz) otomatik olarak alır ve kullanır. Programı kullanmadan önce verileri yüklemek için tuşuna basın ve Excel dosyanızın yerini gösterin. Böylece yazım hatalarını ortadan kaldırmış olursunuz.

 • Mimari proje üzerine istenilen mahale, mahal bilgilerini ve ısı kaybı miktarını yazar.

 • Petek çizimlerini ölçekli olarak yapar ve bilgilerini yazar.

 • Kombili sistemler için her kombiye bağlı kolon şemasını otomatik olarak çizer. Bir kat oluşturulduktan sonra aynı mimarideki bütün katlar Kat Kopyala komutuyla otomatik olarak oluşturulur. Kolektörlü ve kolektörsüz sistemlerle tamamen uyumludur. Merkezi sistemler için kolon şeması çizimlerini yarı otomatik olarak yapar ve değerlerini yazar.

 • Kolon şeması yük toplama işlemlerini otomatik olarak yapar ve uygun boru çapını otomatik olarak yazar

 • Bir katı oluşturduktan sonra, diğer katları otomatik olarak oluşturur. Bunu yapmak için oluşturduğunuz katı AutoCAD in normal Copy komutuyla kopyalayın. Daha sonra programın Kat Kopyala tuşuna basın, yeni kat numarasını girin ve kat numarası değiştirilecek nesneleri seçin.

 • Başka bir hesap dosyası tanıtarak bütün yapılan işlemler otomatik olarak güncellenir. Böylece bir bina oluşturulduktan sonra sadece yönleri farklı olan benzer binalar sadece bir tıklamayla oluşturulur veya hesabınızda bir değişiklik oldu, yeni dosyayı yükleyip değişiklikleri sadece bir tıklamayla çizime yansıtabilirsiniz.


 • Gereksinimler :
  AutoCAD 2000, 2000i, 2002, 2004, 2005, 2006, Microsoft Excel

  AHSKAL - Kalorifer Tesisatı Çizim Yazılımı indir

  AHSKAL - Kalorifer Tesisatı Çizim Yazılımı (0) Kullanıcı Yorumu

   HENÜZ BU PROGRAMA YAPILMIŞ YORUM YOK
   İLK YORUM YAPAN OLMAK İSTERMİSİNİZ ?

  Yorum Yaz ve Puan ver AHSKAL - Kalorifer Tesisatı Çizim Yazılımı

  • Yorum
   1. En fazla 75 karakter

    örnekğin: En iyi tarayıcı | En iyi müzik çalar

   1. e-Mail adresiniz sitede görünmeyecek.

  Lütfen yorum yaparken crack,serial gibi bağlantılar paylaşmayınız.

  Toplam İndirme Sayısı:

  1,450

  Bu Hafta İndirme Sayısı

  454

  Popülerleri

  Devamı