Blog

Twitter Giriş İçin Çözüm IP Değiştirme Programları

Yazan: Emrah Okay 14 Aralık 2017
Twitter Giriş İçin Çözüm IP Değiştirme Programları Bildiğiniz üzere Twitter 20 Mart tarihinde mahkeme kararıyla erişime kapatıldı. Bunun için sizlere Twitter'a nasıl gireceğinizi hangi programları kullanacağınızı aşağıda videolu olarak anlatacağız. Yasaklı sitelere giriş için bazı proxy programları mevcuttur, bu proxy VPN yazılımlarını kullanarak IP adresiniz yabancı bir IP adresine dönüşür ve böylelikle IP adresiniz gözlenmiş olur. Aşağıda listeleyeceğim programlarda bu görevi görmektedir. Hem güvenlik açısından, hem de yasaklanmış, engelli web sitelerine giriş için bu yazılımları kullanabilirsiniz. Aşağıda sizlere sunacağım 2 adet program bulunmaktadır. Bu programlar Ultrasurf Hotspot Shield yazılımlarıdır devamını oku »

Flappy Bird Alternatifi Yeni Oyunlar

Yazan: Şindar OKAY 14 Aralık 2017
Flappy Bird Alternatifi Yeni Oyunlar Sadece kısa bir zamanda dünyanın en konuşulan oyunu haline gelen Flappy Bird oyunu Google Play ve iTunes mağazalarında beklenmedik bir karar sebebiyle kaldırıldı. Oyun basit bir yapıya sahip olmasına rağmen zor. Bu nedenle insanlar kafa dağıtmak için oyunu oynarken oyunu lanetlemeye başlamış ve inanılmaz derecede oyuna bağımlı olarak kalmıştı. Geliştirici için ne yazık ki bu durum memnun edici değildi. Kendisine ölüm tehditlerinin geldiğini söyleyen Dong Nguyen oyunu kaldırdıktan sonra 'Artık vicdanım rahat' dedi. Bunun üzerine Flappy Bird oyununa gösterilen ilgiden dolayı hayranlarına teşekkür etti. Super Mario grafiklerine benzemesiyle yani bir nevi tanıdı devamını oku »

Ocak Ayının Birincisi Google Chrome

Yazan: Emrah Okay 14 Aralık 2017
Ocak Ayının Birincisi Google Chrome Google Chrome yayınlanan son istatistiklere göre Dünya'nın en çok kullanılan tarayıcısı ünvanını korudu. StatCounter istatistiklerine göre Google Chrome 2014 yılının birinci ayı olan Ocak ayında Yüzde 44'e yakın kullanım ile dünyanın en çok tercih edilen web tarayıcısı oldu. Google Chrome hızlı ve kullanışlı olması ve sürekli güncellenen eklentileri sayesinde tarayıcı piyasasında, kullanıcıların hızlı bir şekilde internette gezinmelerine olanak sağlıyor. Yukarı da belirttiğimiz istatistiklere göre Google Crome bu özelliklerini bir kez daha kanıtlamış oluyor. StatCounter istatistiklerinde yer alan veriye göre Google Chrome, Internet Explorer yüzd devamını oku »

Google Glass Gözlüğü Oyunları Tanıtıldı

Yazan: Emrah Okay 14 Aralık 2017
Google Glass Gözlüğü Oyunları Tanıtıldı Google'ın ürettiği Google Glass gözlüklerini daha önce bir çok alan da nasıl hizmet verdiğini görmüştük. Şimdi de aynı gözlük için bir kaç oyun geliştirildi ve Google Glass gözlükleriniz ile oyunları da oynamanız mümkün hale geldi. Google tarafından paylaşılan kısa video da kullanıcıların Google Glass üzerinde oyunlar oynayabileceği ayrıca geliştiricilerin de Google Glass gözlükleri için oyunlar üretebileceğini duyurdu. Ses ile kontrol ve hareket sensörleri sayesinde kullanıcılarına oldukça farklı bir oyun oynama deneyimi sunan bu devamını oku »

Kullanışlı Muhasebe Programları

Yazan: Şindar OKAY 14 Aralık 2017
Kullanışlı Muhasebe Programları Muhasebe denildiği zaman aklınıza gelen karışık, zor rakamlar, kalın defterleri ve bilanço tablolarını bir kenara atın. Küçük işletmelerin ve şirketlerin kullanabileceği muhasebe programları ile sizlerleyiz. Finans işlemlerinizi güvenli ve rahat yoldan haletmenize imkan sağlayan programlar ile daha verimli olarak çalışabilirsiniz. Sahip olduğunuz şirketin yada şirketinizde işletme de kullanılan finansal durumları takip etmenize imkan sağlayan muhasebe programları hakkında bilgi vermek istiyorum. Bilgisayarınızda kullanabileceğiniz programlar ile kağıt ve kalemi unutun. Programları bilgisayarınızda çalıştırarak iş gücünü boşa harcamak yerine, bilgisayar programlarını kullanarak çalı devamını oku »