Yeni Blog Yazıları

IP Adresinizi Kimler Görebiliyor

Yazan: Emrah Okay 25 Mart 2014
IP Adresinizi Kimler Görebiliyor İnternet üzerindeki her görüşme ve iletişim, bir IP (Internet Protocol) adresine gereksinim duyar. Ziyaret ettiğiniz web siteleri IP adreslerinizi rahatlıkla görebilirler. Blog Yazıları »

WhatsApp Alternatifi Ücretsiz Mesajlaşma Programları

Yazan: Şindar OKAY 25 Mart 2014
WhatsApp Alternatifi Ücretsiz Mesajlaşma Programları En çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp'a alternatif uygulamalar hakkında kısa bilgiler bulunmakta olup, indirme adreslerini sizlere sunduk. Blog Yazıları »

Youtube Sorunsuz Giriş Programları

Yazan: Emrah Okay 25 Mart 2014
Youtube Sorunsuz Giriş Programları Girişi yasaklanan popüler video sitesi olan YouTube sitesine ilginç yöntemlerle girebilirsiniz. Fakat bu tür durumlarla uğraşmak istemiyorsanız YouTube giriş programı kullanabilirsiniz. Blog Yazıları »

Blog

Engelli Sitelere Giriş Programları Ve VPN Servisleri

Ekleyen Emrah Okay 25 Mart 2014 - 3,579 kez okundu.

Engelli sitelere giriş vpn servisleri

Merhaba değerli indirbir takipçileri. Sizlerinde bildiği üzerine geçtiğimiz günlerde ülkemizde Twitter genel olarak yasaklandı. Tarayıcılarımız üzerinden Twitter'a erişim engellenmişti. Bu nedenle Twitter'a erişim için DNS yöntemlerini kullanarak erişmek mümkündü. Fakat DNS ile erişimde engellendikten sonra Twitter'a erişim için VPN programları tercih edilmeye başlandı.

İşte hem Twitter'a hemde diğer engelli sitelere giriş yapmak için bazı VPN programlarını sizlere sunacağız. Aynı zamanda VPN yazılımları haricinde başka bir çözüm olan Tor Browser'dan da yazımızda bahsedeceğiz.

Hotspot Shield

Ücretsiz Engelli Sitelere Giriş Programı

Hemen İndir

TunnelBear

Ücretsiz VPN Uygulaması

Hemen İndir

Spotflux

Yasaklı Sitelere Giriş Programı

Hemen İndir

ZenMate

Google Chrome İçin Proxy Uygulaması

Hemen İndir

CyberGhost VPN

Anonim ve Güvenli Gezinti Programı

Hemen İndir

Tor Browser

IP Adresini Gizleyen Anonim Güvenilir Web Tarayıcısı

Hemen İndir

VPN kelime anlamının açılımı olarak "Virtual Private Network" Türkçe anlamı ise sanal özel ağ olarak tercüme edilmektedir. Bu tür yazılımların temelinde internet trafiğinizi başka bilgisayarlar üzerinden yönlendirerek farklı bir coğrafi hedef üzerinden veri alış verişi yapmanızı sağlıyor. Yeni bu yazılımlar başka bir ülkede bulunan bilgisayarlar üzerinden veri trafiğini yönetir. Böylelikle bir site bizim ülkemizde engelli olsa dahi o sitenin engelli olmadığı başka bir ülkeden erişiyormuşuz gibi internette gezinebiliriz.

Bilgisayarınıza indirebileceğiniz VPN Programları ise şunlardır:

Vpn One Click

İnternet Güvenliği için IP Değiştirme Programı

Hemen İndir

Hotspot Shield

Ücretsiz Engelli Sitelere Giriş Programı

Hemen İndir

TunnelBear

Ücretsiz VPN Uygulaması

Hemen İndir

Spotflux

Yasaklı Sitelere Giriş Programı

Hemen İndir

CyberGhost VPN

Anonim ve Güvenli Gezinti Programı

Hemen İndir

ZenMate

Google Chrome İçin Proxy Uygulaması

Hemen İndir

Yukarıda listelediğimiz bu programlardan CyberGhost ve TunnelBear yazılımları Twitter yasağından sonra Türk kullanıcılara 1 yıl boyunca ücretsiz hizmet vereceklerini açıkladılar. HotSpot Shield, Spotflux ve ZenMate programları da zaten ücretsiz olarak kullanılabilmektedirler.

Bu VPN yazılımları arasında ZenMate dikkat çekiyor. Google Chrome dahil olmak üzere Chromium tabanlı tüm tarayıcılara entegre edilebilen bir eklenti olarak geliyor. Uygulamalara baktığınız da ZenMate en iyisi diyebiliriz. Eklentiyi bir kaç tıklama ile aktif ettiğiniz gibi işiniz bittiğin de VPN'ye ihtiyaç duymadığınız zamanlarda yine bir kaç tıklama ile eklentiyi devre dışı bırakabilirsiniz.

Bir diğer çözüm olan Tor Browser aslında en karışığı ama en güvenli olan yazılımdır. Bir tarayıcı olarak bilgisayarımıza yüklenir ve diğer yazılımların aksine tüm internet bağlantımızı etkilemez sadece kendi yazılımı üzerinde yapılan internet gezintilerine engelsiz erişim sunar. Tor Browser veri trafiğini tek bir sunucu yerine 3 ayrı sunucu üzerinden rastgele yönlendirir

Tor Browser sadece yasaklı sitelere erişim yapmanızı sağlamıyor aynı zaman da internet güvenliğinizi de koruyor. Bu yazılım sayesinde internette anonim gezinti yapabiliyorsunuz. Internet trafiğinizi Tor ağı üzerinden geçirerek bağlantıların başlangıç noktasını belirsiz kılarak kişisel bilgilerinizi koruyor.

Tor Browser'ı aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz:

Tor Browser

IP Adresini Gizleyen Anonim Güvenilir Web Tarayıcısı

Hemen İndir

Blog Yazısına Yorum Yaz (Facebook aracılığıyla)

Yazar: