Yeni Blog Yazıları

IP Adresinizi Kimler Görebiliyor

Yazan: Emrah Okay 05 Haziran 2014
IP Adresinizi Kimler Görebiliyor İnternet üzerindeki her görüşme ve iletişim, bir IP (Internet Protocol) adresine gereksinim duyar. Ziyaret ettiğiniz web siteleri IP adreslerinizi rahatlıkla görebilirler. Blog Yazıları »

WhatsApp Alternatifi Ücretsiz Mesajlaşma Programları

Yazan: Şindar OKAY 05 Haziran 2014
WhatsApp Alternatifi Ücretsiz Mesajlaşma Programları En çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp'a alternatif uygulamalar hakkında kısa bilgiler bulunmakta olup, indirme adreslerini sizlere sunduk. Blog Yazıları »

Youtube Sorunsuz Giriş Programları

Yazan: Emrah Okay 05 Haziran 2014
Youtube Sorunsuz Giriş Programları Girişi yasaklanan popüler video sitesi olan YouTube sitesine ilginç yöntemlerle girebilirsiniz. Fakat bu tür durumlarla uğraşmak istemiyorsanız YouTube giriş programı kullanabilirsiniz. Blog Yazıları »

Blog

IP Adresinizi Kimler Görebiliyor

Ekleyen Emrah Okay 05 Haziran 2014 - 2,830 kez okundu.

IP adresinizi kimler görebilir

İnternet üzerindeki her görüşme ve iletişim, bir IP (Internet Protocol) adresine gereksinim duyar. Ziyaret ettiğiniz web siteleri IP adreslerinizi rahatlıkla görebilirler.

Fakat bu olay göründüğü kadar endişe verici değildir. Router kullanıyorsanız, ziyaret ettiğiniz web sitelerinin gördüğü bilgisayarınızın IP'i değil, sadece dışarıya görünen IP adresidir. Web sitelerine evinizden kimin ziyaret ettiği genelde anlaşılamaz.

Peki buna rağmen IP adresiniz hakkınızdaki ne tür bilgileri açığa çıkarabilir? IP Adresiniz, kullandığınız servis sağlayıcıyı, bulunduğunuz konuma yakın yerleri belli eder. Web siteleri bazı durumlarda komşularınızın kimler olduğunu anlayabilirler. Bunun haricinde bazı web siteleri onları hangi sıklıkla ziyaret ettiğinizi bilebilir.

Ayrıca siteler bu tür bilgileri sonsuza dek elde edemezler bunun nedeni ise çoğumuz dinamik IP adresi kullandığımızdan ve bu dinamik IP adresleri Modeminizi kapatıp açtıktan sonra değişir. Bunun haricinde dizüstü bilgisayarınızla bir kafe de veya kütüphanede kullandığınızda tabi ki değişik bir IP adresine sahip olursunuz.

IP adresinizin web siteleri tarafından görülmesi sizi rahatsız ediyorsa, bir VPN Programından faydalanabilirsiniz. Böylelikle VPN üzerinde kullandığınız web siteleri programın IP adresini görecektir. Şunu da söylemekte yarar var VPN programları yaptığınız şifresiz her şeyi görebilirler.

Aşağıdaki VPN Programlarından dilediğinizi kullanabilirsiniz.

Vpn One Click

İnternet Güvenliği için IP Değiştirme Programı

Hemen İndir

Hotspot Shield VPN

Android İçin Yasaklı Sitelere Giriş Uygulaması

Hemen İndir

OpenVPN

Ücretsiz VPN ve İnternet Güvenliği Uygulaması

Hemen İndir

HideIPVPN

IP Gizleme ve Kişisel Güvenlik Programı

Hemen İndir

Comodo EasyVPN

Bedava Sanal Ağ Oluşturma Programı

Hemen İndir


Ayrıca Aşağıdaki Proxy (IP değiştirme) programlarını da kullanabilirsiniz.

Ultrasurf

Yasaklı Sitelere Giriş Programı

Hemen İndir

Charles

HTTP Proxy Programı

Hemen İndir

Hotspot Shield

Ücretsiz Engelli Sitelere Giriş Programı

Hemen İndir

Blog Yazısına Yorum Yaz (Facebook aracılığıyla)

Yazar: