Yeni Blog Yazıları

IP Adresinizi Kimler Görebiliyor

Yazan: Emrah Okay 05 Temmuz 2013
IP Adresinizi Kimler Görebiliyor İnternet üzerindeki her görüşme ve iletişim, bir IP (Internet Protocol) adresine gereksinim duyar. Ziyaret ettiğiniz web siteleri IP adreslerinizi rahatlıkla görebilirler. Blog Yazıları »

WhatsApp Alternatifi Ücretsiz Mesajlaşma Programları

Yazan: Şindar OKAY 05 Temmuz 2013
WhatsApp Alternatifi Ücretsiz Mesajlaşma Programları En çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp'a alternatif uygulamalar hakkında kısa bilgiler bulunmakta olup, indirme adreslerini sizlere sunduk. Blog Yazıları »

Youtube Sorunsuz Giriş Programları

Yazan: Emrah Okay 05 Temmuz 2013
Youtube Sorunsuz Giriş Programları Girişi yasaklanan popüler video sitesi olan YouTube sitesine ilginç yöntemlerle girebilirsiniz. Fakat bu tür durumlarla uğraşmak istemiyorsanız YouTube giriş programı kullanabilirsiniz. Blog Yazıları »

Blog

Oyunlar İçin Gerekli Programlar

Ekleyen Emrah Okay 05 Temmuz 2013 - 12,948 kez okundu.

Game Booster
Çoğu kullanıcının oyun bilgisayarı topladığı halde sorunlar yaşayabiliyor. Sürekli oyunlarınızda hata görüyorsanız ve oyunlarınızı açmakta zorluk çekiyorsanız oyun performansı arttırma programlarını denemelisiniz.

Sizlere bu yazımızda temel olarak oyunların açılışından yan araçlara kadar tüm bilgileri içeren performans arttırma programlarını anlatacağız. Bilgisayarınızda oyun oynarken herhangi bir problem ile karşılaşmamanız için bilgisayarınızda bulunması gereken yazılımları kısaca anlatalım.

 [SAYFA]<baslik>Sanal Disk Oluşturma Programı</baslik>

DAEMON Tools Lite
(Sanal Disk Oluşturma Programı)

DAEMON Tools Lite
Daemon Tools programı internetten indirmiş olduğunuz iso, cue, bin, mdf, mds ve diğer formatlardaki sanal disk imaj dosyalarını açmanıza olanak sağlayan kaliteli bir sanal disk oluşturma programıdır. Elinizde bulunan orjinal oyun disklerini ve bu formatlarda yedek almanıza olanak sağlamaktadır.

Daemon Tools, bilgisayarınıza CD veya DVD takmadan sanal sürücü olarak istediğiniz uygulamayı çalıştırmanıza yarayan bir sanal sürücü programıdır. İndirmek istediğiniz oyunlar için Deamon Tools programını kullanarak diskinizin eskimesini engelleyebilirsiniz.

<dosya>27589</dosya>

[SAYFA]<baslik>Disk İmaj ve Sanal Sürücü</baslik>
PowerISO (Disk İmaj ve Sanal Sürücü Programı)
PowerISO
PowerISO programı ise Deamon Tools programına benzer bir şekilde hazırlanmış sanal sürücü oluşturmanız için başarılı araçlardan bir tanesi. Ücretsiz sürümü olmayan program deneme sürümü ile 300 MB'lık disklere kadar destek sunmaktadır. Daha büyük disklerde işlem yapmak isteyen kullanıcıların tam sürümünü alması gerekmektedir.
<dosya>27581</dosya>

[SAYFA]<baslik>Oyun İçinde Ekran Videosu Kaydetme Programı</baslik>
Fraps (Ekrandan Video Kaydetme Aracı)

Fraps
Fraps programı ile bilgisayarınızda HD resim ve video görüntüsü alabilirsiniz. Tek bir tuşla kayıt işlemini başlatabilirsiniz. Fraps gerçek zamanlı video kaydetme ve masaüstünüzü veya ekranınızı video olarak kaydedebilirsiniz.

İster oyun oynarken ister bilgisayarınızda bir iş yaparken yaptıklarınızı videolara kaydedip sanal ortamda paylaşım yapabilirsiniz. Aldığınız ekran görüntülerinin kalite ayarını bile yapmanıza olanak sağlayan kaliteli bir programdır.
<dosya>5806</dosya>
[SAYFA]<baslik>Dosya Sıkıştırma ve Sıkıştırılmış Dosyaları Açma Programı</baslik>
WinRar (Dosya Sıkıştırma Programı)

WinRar
Winrar programı dünya genelinde popüler hale gelen kaliteli bir dosya sıkıştırma aracıdır. Zip ve rar formatında bulunan dosyaları açmanıza olanak sağlayan program sıkıştırma işlemini yaparak büyük boyutta olan oyunlarınızın boyutunu küçültebilirsiniz. Aynı zamanda yine büyük boyutlu resim, program, müzik ya da oyun gibi dosyaların küçültülmesi için kullanılmaktadır.

Bunun yanı sıra; 7Z, ACE, ARJ, BZ2, CAB, GZ, ISO, JAR, LZH, TAR, UUE, Z formatında ki dosyaların arşivden çıkartılması için kullanılabilmektedir.
<dosya>18750</dosya>
[SAYFA]<baslik>Ekran Görüntüsü İyileştirme Programı</baslik>
DirectX
DirectX

DirectX programı ile sorunsuz bir şekilde bilgisayarınızda oyunları açabilirsiniz. Bazı oyunlar DirectX gerekliliği bulundurmaktadır. Oyunları yükledikten sonra hata ile karşılaşmamız an meselesi olabiliyor bu nedenle DirectX programını bilgisayarınızda bulundurmakta fayda var.

DirectX bilgisayarlar ve özellikle oyunlar için tasarlanmış görüntü performansını en üst seviyeye çıkaran programdır.
DirectX olmayan bilgisayarlarda oyunlar açılamayabilir veya kötü görüntü alabilirsiniz DirectX yükledikten sonra bu tür sorunlarınız giderilmiş olur.
<dosya>6044</dosya>
[SAYFA]<baslik>Oyun Hızlandırma Programı</baslik>
GameBoster (Oyun Hızlandırma Programı)

GameBoster
Game Booster programı bilgisayarınızda oyun performansını arttırmaya yardımcı kaliteli bir hızlandırıcıdır. Performans sıkıntısı çeken kullanıcıların yardımına koşan yazılım düşük FPS sorunlarının önüne geçmektedir.
Bilgisayar oyunlarını seviyorsunuz ve oyun oynarken hiç bir donma, kasma gibi problemler çıkmasını istemiyorsanız, Game Booster ile bilgisayarınızı oyunlar için optimize ederek en üst düzey performansı alabilirsiniz.

Game Booster bilgisayarınızın arkaplanda gereksiz çalışan programları devre dışı bırakarak belleği rahatlatır bu durumda daha hızlı ve donmayan bir sistem ile rahat bir şekilde oyun oynayabilirsiniz.
<dosya>28572</dosya>
[SAYFA]<baslik>Oyunlar İçin Çalışan Hile Programı</baslik>
Cheat Engine

Cheat Engine
Cheat Engine programı oyunlarda hile yapmanıza olanak sağlayan kaliteli bir program. Oyun içerisinde yapabileceğiniz hile noktalarını bularak sizlere hile yapma olanağı sunmaktadır.

Cheat Engine Programı, açık kaynak kodlu olarak sürekli geliştirilen bir oyun hile programı olarak ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Cheat Engine ile, Internet Explorer, Mozilla Firefox vb. diğer tarayıcılar üzerindede oynama yaparak, Flash oyunlarda, FarmVille gibi Facebook uygulamarında ve normal oygulamalarda hile yapabilir, hatta hataları ve sorunları bile çözümleyebilirsiniz.
<dosya>28574</dosya>
[SAYFA]<baslik>C++ Kodlama Dilini Çalıştıran Program</baslik>
Microsoft Visual C++ 2010

Microsoft Visual C++ 2010
Bazı oyunların programlama dili ile yazılmasından dolayı Microsoft Visual C++ 2010 aracının bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir. Oyunların kurulum dosyalarında hali hazırda paket değilse Microsoft Visual C++ 2010 paketini bilgisayara edinmek gerekiyor.

Microsoft Visual C++ 2010 programı Microsoft Visual C++ programlama dilini kullanarak yazılan yazıları uygulamaları, programları ve oyun gibi hizmetleri çalıştırmanıza yarayan başarılı bir pakettir. Paket hizmetlerin ihtiyaç duyduğu kütüphaneleri bulundurmaktadır.
<dosya>33506</dosya>
[SAYFA]<baslik>Microsoft .Net Framework</baslik>
Microsoft .NET Framework

Microsoft .NET Framework
Yine yazılım geliştiricilerin sık sık kullandığı ve oyunlarda kullanıcının bilgisayarında zorunlu kılınan bir programdır. Oyunların dışında bazı programlar için de Microsoft .NET Framework gerekliliği bulunmaktadır. Bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz oyunları ve programları sorunsuz bir şekilde açmak için Microsoft .NET Framework programını sisteminizde bulundurmanız gerekmekte.
<dosya>24526</dosya>
[SAYFA]<baslik>Oyun İçinde Sesli Konuşabileceğiniz İletişim Programı</baslik>
TeamSpeak Client

TeamSpeak Client
İnternet üzerinden yada yerel ağ üzerinden arkadaşlarınız ile oyun oynamayı seven kullanıcıların seveceği kaliteli bir sesli konuşma programıdır. TeamSpeak Client programı sayesinde oyun sırasında arkadaşlarınızla sesli iletişim kurabilirsiniz. Aynı zamanda internet üzerinden girip gelen ses verilerini sıkıştırmanıza da olanak sağlamaktadır.

Eğer sizde oyunlarınızda sorun yaşamadan sesli iletişim kurmak istiyoranız
TeamSpeak Client programını denemelisiniz. Özellikle online oyunlar oynayan kullanıcılar tarafından tercih edilen TeamSpeak kaliteli bir görüşmeler ya

Blog Yazısına Yorum Yaz (Facebook aracılığıyla)

Yazar: