Internet Explorer 7

Editör Puanı

(0 puan ile derecelendi)

Kullanıcı Puanı

(38 kullanıcı katıldı)
Lisans:
Ücretsiz (Freeware)
Dil Desteği:
Ingilizce
Son Sürüm:
Sp2
Sistem:
Windows XP
Dosya Boyutu:
14.07 MB
Üretici:
Ekleme Tarihi:

Program Tanıtım

“Internet Explorer 7”

İnceleyen Emrah Son güncelleme 7 yıl önce

Microsoft Internet Explorer 7, Internet kullanıcılarına gizlilik, güvenilirlik ve esneklik açısından en gelişmiş tarama deneyimi sunar. Her zamanki gibi Microsoft, Mozilla`ya benzemeye çalışmış ama hala yeterli değil. Ama indirme yöneticisi özelliği unutulmuş. Bir de IE 7, Windows Gezgini ile birlikte çalışmıyor. Normalde IE 5`ten IE 6`ya geçiş yapıldığında arayüzde bir farklılık oluyordu. Ama IE7`de bu olmuyor. Bunun şimdilik şöyle bir iyiliği var; Ana menüler İngilizce olmamış.

Sekmeli Surf
Internet Explorer 7`nin en önemli yeni özelliği Firefox`ta hepimizin bildiği sekmeli tarama.

RSS Desteği
RSS dosyalarını otomatik olarak görmesi ve görüntülemesi(Kayıt olmadan) Firefox`tan iyi bir özelliği denebilir. Çünkü Firefox RSS dosyalarını XML olarak algılamaktaydı.

Hızlı Arama Çubuğu
Firefox`ta olan Internet Explorer`ın Vista arayüzüne yorumlanmış değişik bir şekille gelen Hızlı Arama Çubuğu ilk kurulumda MSN Search ile geliyor maalesef ama bizim size aşağıda verdiğimiz eklenti sayesinde Google aramasını toolbar olmadan bu kolaylık sayesinde hızlıca yapabilirsiniz. Bu özellik toolbarların spyware`lık yapmasından dolayı bir güvenlik önlemi olarak eklenmiş olabilir.

Gizliliğinizi Korumaya Yönelik Araçlar
 

 • Web Gizlilik Araçları
  Gizlilik koruma araçları sağlar ve Web sitelerinin sizin hakkınızda topladığı kişisel bilgileri denetlemenize olanak verir. Bu araçlar, W3C (WWW Konsorsiyumu) tarafından geliştirilmekte olan P3P (Gizlilik İlkeleri Platformu) standardını destekler.

  Yakınlıştırma özelliği
  Sanki bir PDF dosyası inceliyormuş gibi Web Sayfası bu özellik sayesinde artık incelemek mümkün en küçük noktaları kalitesi bozulmadan inceleyebilirsiniz.

  Her Zaman ve Her Durumda Güvenilir
   
 • Hata Toplama
  Kullanıcıların Internet Explorer`la ilgili sorunlar hakkında bilgi bulmalarına ve ilgili verileri çözümlemeleri için Microsoft`a iletmelerine olanak verir. Bu bilgiler, Microsoft`un daha sonraki Internet Explorer Hizmet Paketleri içinde çözüm sunması gereken olası sorunların belirlenmesine yardım edebilir.


  Web`i İstediğiniz Şekilde Kullanabilmenizi Sağlayan Esneklik

   
 • Resim Araç Çubuğu
  Web sayfaları üzerindeki istediğiniz resimleri sorunsuz ve hızla kaydetmenize, e-posta ile göndermenize ve yazdırmanıza, ayrıca Resimlerim klasörüne kaydettiğiniz tüm resimleri görüntülemenize izin verir. Web sayfaları üzerindeki resimlerin üzerine gittiğinizde, Resimlerim araç çubuğu, Resimlerim işlevlerine anında erişim sağlamak üzere görüntülenir.

   
 • Ortam Çubuğu
  Tarayıcı penceresinde, ortam bulmak ve oynatmak için bir kullanıcı arabirimi sağlar. Ayrı bir pencere açmadan müzik, görüntü veya karma ortam dosyalarını çalıştırabilir, ses düzeyini denetleyebilir, çalıştırılacak ortam dosyalarını ve çalınacak parçaları seçebilir ve bilgisayarınızdaki veya WindowsMedia.com Web sitesindeki farklı ortamlara erişebilirsiniz.

  Resim Boyutunu Otomatik Olarak Değiştirme
  Yeni otomatik resim boyutu değiştirme özelliği, tarayıcınızın penceresinde görüntülenemeyecek büyüklükteki resimlerin boyutlarını tarayıcı penceresine sığacak şekilde değiştirir.


  Yeni Akıllı Tasarım
  Stil verilmiş yeni tarayıcı araç çubuğu düğmeleri, daha renkli menü arka planı ve araç çubuğu alanları. Windows Vista görünümünü, iletişim kutuları, menüler, tarama çubukları, liste kutuları ve araç çubukları da dahil olmak üzere tarayıcı penceresine görsel açıdan bütünleştirir.

  Web Temelli Uygulamaları Hızla ve Zorlanmadan Geliştirme Olanağı

   
 • Internet Explorer DHTML Platformu
  Web temelli uygulamalarınız için güçlü bir kullanıcı arabirimi oluşturmanıza yarayan DHTML özelliklerini sağlar. Ana Web standartları desteği üzerinde yapılan önemli geliştirmelerle beraber, Internet Explorer 5.5 içindeki geliştirici özelliklerini içerir.

   
 • Tam CSS Düzey 1 Destek
  Kenarlıklar, dolgular ve şimdi satır içi öğeler için desteklenen kenar boşlukları dahil CSS1 (Basamaklı Stil Sayfaları Düzey 1) için tam destek sağlar. Ayrıca, HTML belgelerinize noktalardan veya kesik çizgilerden oluşan efektler ekler; makaleleri, gazeteler ve dergilerde kullanılan stile uygun olarak yerleştirmenize ve metnin Web sayfalarında dikey olarak görüntülenmesine olanak sağlar.

   
 • Tam CSS Düzey 1 Desteği
  Standartlara dayanan uygulamalar için geliştirilmiş destek ve kullanıcılar için bilgi sağlayıcı içeriğin geliştirilmesini sağlar. Programlar ve komut dosyalarının, platform ve dil kısıtlaması olmadan, belge içeriğine, yapısına ve stiline erişmelerine ve bunları güncelleştirmelerine olanak veren bir arabirim olan W3C DOM (Belge Nesne Modeli) Düzey 1 ile tam olarak uyumludur.

  Geliştirilmiş SMIL 2.0 Çalışma Taslağı çoklu ortam desteği
  W3C`de (WWW Konsorsiyum) geliştirilmekte olan eşzamanlı çoklu ortam bütünleştirme dili (SMIL) 2.0 çalışma taslağı için sürekli destek sağlar. En önemli desteği çoğunlukla, komut dosyasına gerek kalmadan, istendiği zamanlarda, resimlerin soluklaşması, silmelerin kullanılarak metin ve ortam öğeleri arasında geçiş yapma ve bir öğeye kademelerden oluşan renkli arkaplan ekleme gibi, süzgeçlerin ve efektlerin kullanımına izin veren geçişler alanında vermektedir.

  İçeriği kısıtlı IFrames
  IFrames , Web tabanlı e-posta uygulamaları sunmak veya tarayıcı uygulamaları oluşturmak için HTML içeriğini görüntüler. Geliştiriciler, kötü niyetli yazarların kullanıcıları hazırlıksız yakalayacak, e-posta veya içerik temelli saldırılarını başlatmalarını zorlaştırabilir.

  Fare tekerleği ile ilgili olaylar
  Fare tekerleğinin kullanımına bağlı olarak gerçekleşen bazı yeni olayları tanıtır. Bu olaylar, içerik veya uygulamanızın kullanıcı girişlerine daha iyi tepki vermesini sağlar.

  XML
  Daha yüksek performans ve güncel XML standart desteği sağlayacak şekilde, Microsoft XML (MSXML) 3.0 desteği içerir.

  .NET bütünleşmesi
  WebService eylemlerinin bir parçası olarak, sunucu ve istemci tarafı kodlarının bütünleşmesini kolaylaştırır ve uygulamaların işlevleri sunucuda eş zamanlı olmayacak şekilde çağırmalarına olanak verir. Bu eylemi, sayfa gezintilerini engellemek, XML ve SOAP kullanarak sunucudan veri almak için kullanabilirsiniz.

  Metin taşması için otomatik elipsler
  Metin içeriklerinin, taşıyıcılarına sığmadığı durumlarda elipslere destek sağlar. Microsoft, bu işlevi CSS belirtiminin gelecekteki geliştirmelerine eklemek üzere, WC3`de CSS Çalışma Grubu ile beraber çalışmaktadır.

  Internet Explorer 7`nin arama bölümünde Google arama motorunun olmasını istermisiniz?
  Yapacağınız çok basit bu eklentiyi indirin ve çalıştırın. İşlem tamam. Artık dünyanın en hızlı arama motoru Google`da tarayıcınızdan arama yapabiliceksiniz.
  Eklentiyi yüklemek için tıklayın.

  NOT:Eğer işletim sisteminiz Windows XP SP2 değilse aşağıdan işletim sisteminizi seçin;
  Internet Explorer 7 Release Candidate 1 for Windows XP Service Pack 2 (SP2)
  Internet Explorer 7 Release Candidate 1 for Windows XP Professional x64 Edition and Windows Server 2003 x64 Edition
  Internet Explorer 7 Release Candidate 1 for Windows Server 2003 Service Pack 1 (SP1)
  Internet Explorer 7 Release Candidate 1 for Windows Server 2003 ia64 Edition

Internet Explorer 7 Sp2 indir

Internet Explorer 7 (0) Kullanıcı Yorumu

  HENÜZ BU PROGRAMA YAPILMIŞ YORUM YOK
  İLK YORUM YAPAN OLMAK İSTERMİSİNİZ ?

Yorum Yaz ve Puan ver Internet Explorer 7

 • Yorum
  1. En fazla 75 karakter

   örnekğin: En iyi tarayıcı | En iyi müzik çalar

  1. e-Mail adresiniz sitede görünmeyecek.

Lütfen yorum yaparken crack,serial gibi bağlantılar paylaşmayınız.

Internet Explorer 7
Toplam İndirme Sayısı:

10,703

Bu Hafta İndirme Sayısı

944

Tarayıcı Popülerleri

Devamı