Windows Live Messenger (Türkçe)

Editör Puanı

(0 puan ile derecelendi)

Kullanıcı Puanı

(38 kullanıcı katıldı)
Lisans:
Ücretsiz (Freeware)
Dil Desteği:
Türkçe
Sistem:
Windows XP
Dosya Boyutu:
Array B
Üretici:
Ekleme Tarihi:

Program Tanıtım

“Windows Live Messenger (Türkçe)”

İnceleyen Hakan Özer Son güncelleme 7 yıl önce

Üreticiden : İşte! Yeni kuşak MSN® Messenger.Messenger ile ilgili sevdiğiniz her şeye (kişi listeniz, ifadeleriniz ve arkadaşlarınıza anında erişim) ek olarak, bağlanmanın ve fotoğraf (ve başka şeyler) paylaşmanın yeni müthiş yolları var. Her zamanki gibi, Messenger`ı karşıdan yüklemek ve çoğu özelliğini kullanmak ücretsiz.

 

 • Bilgisayardan Bilgisayara Arama
  Düşüncelerinizi dile getirin: Bilgisayardan Bilgisayara Arama kullanarak yüksek kaliteli sesli konuşma yapın. Ücretsiz.*

   
 • Daha da iyi görüntülü konuşmalar
  Görüntülü telefonların olduğu eski bilim kurgu filmlerini hatırlıyor musunuz? İşte yeni Messenger size tam bunu sağlıyor, hatta daha iyisini: canlı, tam ekran (640x480) video.**

   
 • Paylaşım Klasörleri
  Bir dosyayı kişinin adına sürükleyin. İşte bir Paylaşım Klasörü oluşturdunuz. Artık siz veya kullanıcınız istediğiniz zaman klasördeki dosyaları alabilirsiniz; biriniz çevrimdışı olduğunda bile.

   
 • İki yönlü, süper güçlü adres defteriniz
  Windows Live Contacts ile, kişileriniz bilgilerini güncelleştirdiğinde, bilgiler Messenger adres defterinizde de değiştirilir. Anında. (Windows Live Mail adres defteriniz de güncelleştirilir).

   
 • Yakında: Yahoo! arkadaşlarınızla da konuşacaksınız
  Dünyanın en büyük anlık ileti ağı daha büyük ve daha iyi olmak üzere! Yahoo! Messenger with Voice kullanan arkadaşlarınızla da yakında konuşabileceksiniz. Ne zaman çevrimiçi olduklarını görebilecek ve Windows Live Messenger`dan doğrudan iletişim kurabileceksiniz.

  *Sizin ve aradığınız kişinin Messenger`ı yüklemiş ve uyumlu mikrofon ile hoparlör veya kulaklık sahibi olmanız gerekir

  **Sizin ve kişinizin uyumlu Web kamerası, mikrofon, hoparlör veya kulaklık ve yüksek hızlı Internet erişimi sahibi olmanız gerekir

  Diğer Özellikler
   
 • Bildiğiniz tüm göz kırpmalarınızı, ifadelerinizi ve bunlara eklenen yeni birkaç şık göz kırpması ve ifadeyi gönderebilirsiniz.
   
 • Gerçek zamanlı yazılı, görüntülü ve sesli video ve sesli konuşmalar yapabilirsiniz.*
   
 • Canlı, tam ekran (640x480) video ve tam senkronize ses ile daha net bir görüntü ve ses alabilme özelliği.*
   
 • Yepyeni grafikler, yeni tema desteği ve renk seçenekleri ile her yanı özelleştirilebilir görünümler ile capcanlı görünüm
   
 • Paylaşım Klasörleri ile her türlü dosyayı kolayca paylaşabilirsiniz.
   
 • Diğer Messenger kullanıcılarıyla ücretsiz PC`den PC`ye arama yapabilirsiniz.

  * Her iki tarafın da uyumlu Web kamerası, hoparlör ve mikrofonları olmalıdır.

  Sistem Gereksinimleri
   
 • Çoklu Ortam bilgisayarı
   
 • Pentium 233 MHz işlemci (500 MHz önerilir)
   
 • Microsoft Windows XP
   
 • En az 128 MB RAM (256 MB önerilir)
   
 • Yükleme için en çok 50 MB, programı çalıştırmak için 15 MB sabit sürücü alanı.
   
 • Varsayılan tarayıcınız farklı bile olsa, bilgisayarınızda Microsoft Internet Explorer sürüm 6 SP1 veya daha ilerisi yüklü olmalıdır (Live ID özelliklerini kullanabilmeniz için).
   
 • En az 800 x 600 ekran çözünürlüğü

  Editörden : Karşımızda yepyeni özellikleriyle Windows Live Messenger! MSN Messenger`ın devamı niteliğindeki Windows Live Messenger ile birçok yenilik geliyor. İsterseniz bu yenilikleri inceleyelim...

  İlk göze çarpan yenilik, arayüz olsa gerek. Windows Live Messenger`ın MSN Messenger`dan çok farklı bir arayüzü olduğunu göreceksiniz. Arayüz, gereksiz resimlerden ve yazılardan arındırılıp sadeleştirilmiş.

  Diğer göze çarpan yenilik ise, çevrimdışı durumundayken anlık ileti yollayabilme. MSN Messenger`da çeşitli programlar ile (MessengerDiscovery vb.) çevrimdışı durumundayken anlık ileti gönderip alabiliyorduk. Windows Live Messenger`da ise artık ek programa gerek kalmadan çevrimdışı olup anlık ileti gönderip alabileceksiniz. Bu özellik, listesindeki kişiler tarafından rahatsız olmamak ve gerektiğinde kendi belirlediği kişiyle konuşmak isteyenler için ideal...

  Windows Live Messenger`ı açtığınızda ana pencerenin alt kısmında reklam yerine MSN Video hizmetini göreceksiniz. Bu da yeni sürümle gelen bir yenilik. Bu kısımda çeşitli videolar sırayla geçmekte ve videolar hakkında kısa bilgiler bulunmakta; dilerseniz bu videoları izleyebiliyorsunuz. Videolar isimleri, bilgileri ve küçük bir resmi ile slayt halinde geçiyor; fakat "Geri/İleri" tuşlarıyla slayt halinde geçmesini beklemeyerek kendi isteğinizle videolara gözatabilirsiniz.

  MSN Space hesabınız mı yok? Artık Windows Live MSN ile kendi hesabınızı kendiniz oluşturabilir, yenilikçi tasarımları rahatlıkla gözleyebilir, listenizdeki kişilerinizin profillerinden güncelledikleri Spaces alanlarını kontrol edebilir ve gerek Spaces internet alanınızdan, gerekse de kimlik bilgilerinizden kişileriniz ile görüntülü ve sesli konuşmanın yanında kendinizi tanımlayacağınız ve ortak bir internet forum sitesi tadında kullanabileceğiniz bir alana da kavuşmuş olacaksınız.

  Arayüzün rengini mi beğenmediniz? Artık Windows Live Messenger ile hiç sorun değil! Adınızın ve kişisel iletinizin altındaki "boya kutusu" simgesiyle arayüzün rengini değiştirebilirsiniz. Karşınıza birçok renk alternatifi sunuluyor. Kalıp renkler dışında, kendi istediğiniz rengi de seçebilirsiniz. Bu özellik, Windows Live Messenger`ınıza renk katacaktır.

  Listenizde çok kişi mi var? Bunca kişi arasından istediğinizi bulamıyor musunuz? Windows Live Messenger, buna da çözüm buluyor. Artık listenizde arama yapabileceksiniz. Ana pencerede arama için ayrılmış olan boşluğa, aramak istediğiniz kişiyi yazdığınızda, karşınıza sonuçlar çıkacak ve böylece listenizdeki bir kişiyi kolayca bulabileceksiniz.

  Windows Live Messenger sayesinde dosya paylaşımı da mümkün hale gelmiş. Bir paylaşım klasörü oluşturup, izin verdiğiniz kişilerle bu klasörünüzü paylaşabiliyorsunuz. Aynı zamanda siz, arkadaşınızın klasöründen dosya indirip yararlanabiliyorsunuz.

  ÖNEMLİ : Windows Live Messenger`a ayrıca kayıt olmanız gerekmektedir. Eğer kayıtlı MSN/Hotmail hesabınız varsa, buraya tıklayarak açılacak sayfadan kullanıcı ve parolanızı giriniz. Karşınıza çıkan Windows Live Messenger sözleşmesini okuyunuz ve "Kabul Ediyorum" butonuna basınız. Bu aşamadan sonra artık Windows Live Messenger`da oturum açabilirsiniz.

  Kayıtlı MSN/Hotmail hesabınız yoksa buraya tıklayarak açılacak sayfadan kaydolun ve Windows Live Messenger`ın keyfini çıkarın.

  Not : Windows Live Messenger`ı kullanmak istemiyorsanız, MSN Messenger`ın kayıt gerektirmeyen eski sürümlerini de kullanabilirsiniz. Aşağıdan MSN Messenger`ın çeşitli sürümlerini indirebilirsiniz.

   
 • MSN Messenger (Türkçe - Windows XP/2000 için) 7.5.0324
   
 • MSN Messenger 7.5.0322
   
 • MSN Messenger (Türkçe - Windows 98/ME için) 7.0.0816


   

Windows Live Messenger (Türkçe) indir

Windows Live Messenger (Türkçe) (0) Kullanıcı Yorumu

  HENÜZ BU PROGRAMA YAPILMIŞ YORUM YOK
  İLK YORUM YAPAN OLMAK İSTERMİSİNİZ ?

Yorum Yaz ve Puan ver Windows Live Messenger (Türkçe)

 • Yorum
  1. En fazla 75 karakter

   örnekğin: En iyi tarayıcı | En iyi müzik çalar

  1. e-Mail adresiniz sitede görünmeyecek.

Lütfen yorum yaparken crack,serial gibi bağlantılar paylaşmayınız.

Toplam İndirme Sayısı:

3,074

Bu Hafta İndirme Sayısı

238

Sohbet - İletişim Popülerleri

Devamı